JESTEM z UW

Obchody dwusetlecia Uniwersytetu Warszawskiego i limitowana kolekcja JESTEM Z UW Joanny Klimas

19 listopada 2016 roku Uniwersytet Warszawski kończy 200 lat. Z tej okazji przez cały rok odbywa się szereg imprez i wydarzeń, organizowanych zarówno na terenie uczelni, jak też w różnych punktach przestrzeni miejskiej. Swój udział w tym prestiżowym wydarzeniu ma również znana projektantka mody Joanna Klimas, absolwentka psychologii UW.

Interesującym elementem programu jest pojawienie się specjalnej, limitowanej kolekcji ubrań i gadżetów, zaprojektowanych przez Joannę Klimas.

Swoją kapsułową kolekcję nazwała „JESTEM Z UW”. To logo, będące jednocześnie hasłem, oddaje w przewrotny sposób dumę z przynależności do wspólnoty uniwersyteckiej. I jednocześnie pozwala na identyfikowanie się z UW zarówno dawnym absolwentom, jak i dzisiejszym studentom.

Wszystkie produkty będzie można nabyć za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu (Sklep UW), a być może także na stronie Joanny Klimas (joannaklimas.com), w sklepie online.

Pomysły projektantki mają na celu wzmocnienie atrakcyjności kampanii Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzonej z okazji jubileuszu. Studiowanie na „Uniwerku” daje przecież nie tylko korzyści stricte intelektualne czy naukowe, ale oznacza również takie wartości, jak: prestiż, wspólnota, przynależność, rozrywka, przyjemność... Klimas podkreśla, że studiowanie na UW może być również modne! Jak mówi projektantka: „Dwustuletnia uczelnia chłonie wielkomiejską energię Warszawy, potrafi myśleć poza standardem, jest innowacyjna. A 200 lat, to dopiero początek!”. Dlatego minimalistyczny design ubrań i gadżetów, zarekomendowany przez Joannę Klimas, doskonale pasuje do tonalności oraz idei obchodów urodzin Uniwersytetu.

Produkty – choć stworzone specjalnie z myślą o uczelni – zachowują też w sobie „duszę projektantki”. Jak zwykle u Klimas, w kolekcji dominują proste, użyteczne i eleganckie formy, minimalistyczne projekty, pozbawione niepotrzebnych ozdobników, a przykuwające oko nowoczesnością i harmonią wszystkich detali. Całości dopełnia powściągliwa kolorystyka: biel, różne odcienie czerni czy szarości.

Ubrania i gadżety, zaprojektowane pod hasłem „JESTEM Z UW”, są jednym ze sposobów podkreślenia dumy i identyfikacji z uczelnią, a zarazem modnym akcentem, sygnowanym marką projektantki.

 
 
 
Joanna Klimas